Dawid Żuchowicz/Agencja Wyborcza.pl

Fentanyl zabija – zróbmy coś z tym ►

Udostępnij:

– Zbliżają się wakacje i następne posiedzenie Sejmu to ostatni moment na to, byśmy coś w tej sprawie zrobili. Młodzi ludzie przedawkowują fentantyl na śmierć, kupują go w aptekach – apelował były wiceminister zdrowia, poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Cieszyński.

19-latka, której ciało znaleziono w połowie listopada 2023 r. w jednym z mieszkań w centrum Poznania, zmarła z powodu zażycia fentanylu – potwierdziły to wyniki badań toksykologicznych, o czym informowano 13 czerwca w TVN.

– Przyczyny zgonu nie udało się ustalić podczas sekcji. Zostały zlecone badania toksykologiczne. Ich wynik wskazał, że przyczyną śmierci było przedawkowanie fentanylu. Próbujemy ustalić, kto jej dostarczył ten lek – wyjaśnił młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Dzień później w Sejmie były wiceminister zdrowia, poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Cieszyński zwrócił uwagę na problem.

– Zbliżają się wakacje i następne posiedzenie Sejmu to ostatni moment na to, byśmy coś w tej sprawie zrobili. Młodzi ludzie przedawkowują fentantyl na śmierć, kupują go w aptekach, a my nie mamy wiceministra do spraw polityki lekowej i głównego inspektora farmaceutycznego – mówił.

Udostępniamy wypowiedź poniżej.


Wideo pochodzi ze strony internetowej: www.sejm.gov.pl/60048A6FC.

Kolejne posiedzenie Sejmu planowane jest na 26, 27 i 28 czerwca.

Przeczytaj także: „Fentanyl szybko uzależnia i… zabija”.

Menedzer Zdrowia youtube

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.