Wyślij
Udostępnij:
 
 
Firma Carestream wygrała przetarg na 45 mln dol.
 
Carestream Health wygrał kontrakt rządu amerykańskiego DIN-PACS III (Digital Imaging Network/Picture Archiving and Communications System) - Sieć obrazowania cyfrowego / System przekazywania i archiwizacji obrazów medycznych.
Wygrany kontrakt umożliwia wykorzystanie systemów PACS, podsystemów i componentów firmy przez takie agencje Stanów zjednoczonych, jak Departament Obrony (Department of Defense), Departament Spraw Weteranów (Veterans Administration), Wydział Ochrony Zdrowia Indian (Indian Health Service) i cywilne agencje federalne. Kontrakt szacowany jest na 45 milionów dolarów amerykańskich i data jego zakończenia przypada na 27 kwietnia 2013 r. Zgodnie z ustaleniami umowy możliwe jest wykorzystanie dwóch opcjonalnych terminów dostaw ustalanych przez stronę zamawiającą.

System udostępnia funkcje zwiększające wydajność pracy m.in. globalną listę badań pacjentów, ujednolicony interfejs użytkownika, automatyczną rejestrację badań wolumetrycznych, scentralizowane archiwum oraz przeglądanie danych DICOM i nie-DICOM. Dokonuje on także konwersji danych obrazowych w formatach zastrzeżonych do formatów niezależnych od jednego producenta, zwiększając w ten sposób integralność danych oraz współdzielenie danych pomiędzy autoryzowanymi użytkownikami oraz ośrodkami znajdującymi się w odległych lokalizacjach. System wykorzystuje otwartą architekturę, w prosty sposób komunikując się z innymi systemami klinicznymi, przyspieszając implementację platform EHR / EMR.

System Carestream Health PACS jest obecnie wykorzystywany przez amerykańskie rządowe ośrodki zdrowia a także regionalne i krajowe ośrodki zdrowia oraz największe i najbardziej prestiżowe systemy i instytucje zdrowotne na świecie.
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe