Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krzysztof Hadrian/Agencja Gazeta

Grodzki: In vitro? Jestem zdecydowanie za. To dar życia

Źródło: Gazeta Wyborcza
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.11.2019
 
 
- Zajmowałem się chwilę andrologią, czyli leczeniem mężczyzn, którzy nie mogli mieć potomstwa. Widziałem dramaty małżeństw, które pragnęły dziecka z całych sił, a nie były w stanie. Nie mam cienia wątpliwości, że odpowiednio uregulowana prawnie i kontrolowana przez fachowców, prowadzona rzetelnie procedura in vitro powinna być dostępna – przyznaje prof. Tomasz Grodzki, marszałek Senatu i minister zdrowia w Gabinecie Cieni PO.
Grodzki o in vitro rozmawia z „Gazetą Wyborczą”.

- Procedury in vitro powinny być oferowane wszystkim polskim parom. Kobiecie i mężczyźnie, którzy chcą mieć dzieci, a nie mogą, należy pomóc zgodnie ze zdobyczami nowoczesnej medycyny. To tak, jakbyśmy wiedzieli, że istnieje świetna procedura na jakąś chorobę, ale jej nie stosujemy, bo mamy opory ideologiczne – wyjaśnia Grodzki.

Przeczytaj także: „Grodzki o długach szpitala w Szczecinie Zdunowie”, „Grodzki: Proszę mi wierzyć, chirurg poradzi sobie z niesfornymi senatorami”, „Onkologia PO nowemu” i „Prof. Tomasz Grodzki: Kiedy PO odzyska władzę, zrobimy wszystko, aby zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.