Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Gruz/KPRM

Ile za leczenie w szpitalach tymczasowych?

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 01.12.2020
 
 
Podjęto decyzję o zmianie zasad finansowania szpitali tymczasowych. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za gotowość niewielkiej liczby łóżek oczekujących na pacjentów, zamiast płacić – jak do tej pory – za wszystkie przygotowane miejsca.
Zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z COVID-19 opublikowane 1 grudnia definiuje pojęcie gotowości i jej finansowanie.

Produkt rozliczeniowy 99.01.0017, czyli opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń w szpitalu tymczasowym to 822,42 zł – nalicza się ją za moduł obejmujący nie więcej niż 56 łóżek, gdy co najmniej 49 z tych łóżek jest już zajętych, a za kolejnych nie więcej niż 28 łóżek, gdy minimum 21 łóżek w module 28-łóżkowym jest zajętych - wtedy opłata ryczałtowa jest naliczana za moduł kolejnych nie więcej niż 28 łóżek, o ile tyle jest dostępnych.

Wartość w złotych opłaty ryczałtowej za gotowość do udzielania świadczeń pacjentom wymagającym wentylacji mechanicznej w szpitalu tymczasowym (99.01.0018) wynosi 3773,70 – jest naliczana za moduł obejmujący nie więcej niż 10 łóżek dla chorych wymagających wentylacji mechanicznej, gdy co najmniej 7 z tych łóżek jest już zajętych, a opłata obejmuje moduł kolejnych nie więcej niż 10 łóżek, o ile tyle jest dostępnych – razem maksymalnie 13 łóżek dla pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z COVID-19”.

Przeczytaj także: „Ile otrzymują pieniędzy za pomoc chorym z koronawirusem?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe