Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jak Kot i Prevc: Polpharma w szlachetnej rywalizacji z… Uniwersytetem Jagiellońskim
 
Działy: Aktualności
Zgodnie ze sprawozdaniem Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), Polpharma zajęła pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw pod względem liczby zgłaszanych wniosków patentowych. W 2016 roku firma złożyła ich 10. Więcej polskich zgłoszeń wpłynęło jedynie z Uniwersytetu Jagiellońskiego (12).
- Liczba europejskich wniosków patentowych zgłaszanych przez Polpharmę rośnie z roku na rok – w 2014 roku były to 3 zgłoszenia, a w 2015 – 9. To efekt inwestowania firmy w badania i rozwój. Polpharma jest jednym z liderów w zakresie wydatków w tej dziedzinie w polskim przemyśle - od 2000 roku nakłady firmy na B+R w Polsce wyniosły ok. 1,5 mld zł – czytamy w komunikacie Polpharmy.

Grupa Polpharma zatrudnia 466 osób w obszarze badań i rozwoju, w tym 74 z tytułem doktora.

– Inwestujemy w innowacyjne technologie wytwarzania zarówno w obszarze leków, substancji farmaceutycznych, jak też w strategicznej dla nas dziedzinie, jaką jest biotechnologia. Dzięki opracowywanym przez nas rozwiązaniom oraz współpracy z polską nauką możemy oferować jeszcze lepsze propozycje dla pacjentów – podkreśla Bożenna Kozakiewicz, wiceprezes zarządu Polpharmy odpowiedzialna za działalność badawczo-rozwojową.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe