Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Janusz Piekarski kandydatem na rektora

Udostępnij:
Prof. Janusz Piekarski, prorektor do spraw organizacyjnych i studenckich oraz kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej, będzie starał się o stanowisko rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – jest... jedynym kandydatem do kierowania uczelnią.
Prezentację prof. Piekarskiego zaplanowano na 12 marca, a wybory na 18 marca.

O kandydacie
Jedynym kandydatem na rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest prof. Janusz Piekarski, prorektor do spraw organizacyjnych i studenckich uczelni oraz kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej. Profesor jest także zastępcą rektora – prof. Radzisława Kordka. Wcześniej, od 2008 r. przez osiem lat, sprawował funkcję prodziekana do spraw nauki Wydziału Lekarskiego.

Dorobek naukowy eksperta związany jest przede wszystkim z zagadnieniami dotyczącymi nowotworów piersi i nowotworów skóry. Jest autorem i współautorem artykułów, rozdziałów i monografii, a także współautorem polskich zaleceń dotyczących leczenia chorych na nowotwory złośliwe i łagodne piersi.

Przez wiele lat pracował jako tłumacz literatury medycznej, w tym jako redaktor polskich wydań czasopism medycznych.

Jest przewodniczącym Odwoławczej Komisji Oceniającej w uczelni i członkiem Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Przeczytaj także: „Prof. Zbigniew Krasiński rektorem”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.