Jest nowy podział kompetencji w resorcie

Udostępnij:
Marcin Czech inicjuje i koordynuje wykonywanie zadań przez Departament Polityki Lekowej i Farmacji. Józefa Szczurek-Żelazko nadzoruje między innymi Departament Dialogu Społecznego i Departament Matki i Dziecka, a Zbigniew Król Departament Współpracy Międzynarodowej i Departament Zdrowia Publicznego.
W środę (2 sierpnia) na stronie internetowej resortu pojawił się nowy podział kompetencji wiceministrów zdrowia.

Zgodnie z rozpiską Marcin Czech inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań przez Departament Polityki Lekowej i Farmacji, a także kontroluje działalność Administratora Systemu Monitorowania Wypadków Konsumenckich i Narodowego Instytutu Leków w Warszawie.

Józefa Szczurek-Żelazko nadzoruje Departament Dialogu Społecznego, Departament Matki i Dziecka, Departamentu Nadzoru, Kontroli i Skarg i Departament Pielęgniarek i Położnych.

Katarzyna Głowala zajmuje się Departamentem Budżetu, Finansów i Inwestycji i Departamentem Polityki Zdrowotnej.

Piotr Gryza nadzoruje Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, Departament Ubezpieczenia Zdrowotnego i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zbigniew Król koordynuje prace Departamentu Analiz i Strategii, Departamentu Współpracy Międzynarodowej, Departamentu Zdrowia Publicznego i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Marek Tombarkiewicz zajmuje się Departamentem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Departamentem Organizacji Ochrony Zdrowia i Departamentem Spraw Obronnych, Zarządzania Kryzysowego, Ratownictwa Medycznego i Ochrony Informacji Niejawnych.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.