Wyślij
Udostępnij:
 
 
Joanna Sadzik (w imieniu "Wiosny") odbierze tytuł "Lidera Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna"
Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.12.2018
 
 
Kapituła "Sukcesu Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" wybrała laureatów tegorocznej edycji konkursu. Nagrodzono stowarzyszenie "Wiosna", organizatora "Szlachetnej Paczki". Joanna Sadzik, prezes organizacji, podczas gali, 10 stycznia 2019 roku, odbierze tytuł "Lidera Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna". Prezentujemy sylwetkę Sadzik i opis stowarzyszenia.
Joanna Sadzik jest menadżerem i trenerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i budowaniu zespołów. Przez osiem lat pracowała jako trener i dyrektor zarządzający w firmie szkoleniowej. Do „Wiosny” trafiła w 2014 r. Zanim została dyrektorem jej programów społecznych, członkiem zarządu i wiceprezesem, przez dwa lata była wolontariuszką "Szlachetnej Paczki". Sadzik z wykształcenia jest politologiem, ukończyła też studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi.

Stowarzyszenie "Wiosna" jest organizatorem akcji "Szlachetna Paczka" – jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom akcja nie polega na robieniu paczek – jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują pomoc z myślą o konkretnej rodzinie, a stowarzyszenie tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

W osiemnastej edycję "Szlachetnej Paczki" zaangażowanych było niemal 13 tysięcy wolontariuszy. Dostarczyli pomoc przygotowaną przez ponad pól miliona darczyńców do prawie 17 tys. rodzin. Paczki dla jednej rodziny przygotowywały średnio 34 osoby. Łączna wartość pomocy przekroczyła 47 mln zł.

Wyróżnieni w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna" to:
- Fundacja "Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową",
- Stowarzyszenie "Sarcoma".

Nagrody "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas okolicznościowej gali, 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przeczytaj także: "Piotr Pobrotyn z tytułem "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne", "Paweł Żuk i Artur Prusaczyk z nagrodą w "Sukcesie Roku" i "Statuetki konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" trafią do...".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe