Józefa Szczurek-Żelazko wiceministrem zdrowia

Udostępnij:
To, o czym pisaliśmy w grudniu stało się faktem. Beata Szydło złożyła propozycję objęcia funkcji wiceministra zdrowia Józefie Szczurek-Żelazko, pielęgniarce, posłance PiS i wieloletniej dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku. Nowa wiceminister rozpocznie pracę w resorcie od 1 lutego.
- Otrzymałam propozycję objęcia stanowiska wiceministra od pani premier Beaty Szydło. Zdecydowałam się objąć urząd wiceministra - powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko z portalem "Brzesko.com.pl".

Józefa Szczurek-Żelazko jest absolwentką Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie i od kilkunastu lat pełni funkcję dyrektor brzeskiego szpitala. Od jesieni 2015 roku jest posłanką na Sejm RP. Posłanka pracuje w Parlamentarnym Zespole do spraw pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej jako wiceprzewodnicząca, a także w Parlamentarnym Zespole do spraw praw pacjenta jako skarbnik i pełni funkcję przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu do spraw szpitali powiatowych.

Szczurek-Żelazko pisze o sobie: - Urodziłam się 14 marca 1961 roku w Nowym Sączu. Ukończyłam Liceum Medyczne w Nowym Sączu, a następnie Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Posiadam również uprawnienia Audytora Wewnętrznego. Ukończyłam również Studia Podyplomowe dla kandydatów do rad nadzorczych. [...] Pracowałam na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, a następnie naczelnej pielęgniarki ZZOZ. Z chwilą wprowadzenia reformy administracji publicznej pełniłam funkcję Dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu . Od 2001 roku do teraz pracuję na stanowisku Dyrektora SP Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. [...] Staram się karierę zawodową łączyć z dalszym podnoszeniem swoich kwalifikacji, dostosowując je do zmieniających się uwarunkowań zarządzania placówkami służby zdrowia. Praca zawodowa, praca społeczna oraz życie rodzinne wymagają ode mnie umiejętnego dzielenia czasu. Moim niewątpliwym sukcesem jest coraz lepsza opinia jaką cieszy się kierowana przeze mnie placówka. Sukces ten to przede wszystkim wieloletnia konsekwentna realizacja założonych celów strategicznych, wsparta pracą całej załogi SP ZOZ Brzesko. Stopniowe podnoszenie standardów świadczonych usług, modernizacja i unowocześnianie kolejnych oddziałów oraz rozszerzanie zakresu świadczeń zdrowotnych znalazło swój efekt w uzyskaniu w 2007 roku Certyfikatu Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2001 oraz w 2009 roku jako jeden z pierwszych szpitali w Małopolsce Certyfikatu Akredytacyjnego w Ochronie Zdrowia nadawanego przez Ministra Zdrowia. Obydwa te certyfikaty po kolejnych audytach nadal są nadawane. W tych trudnych warunkach w jakich działają podmioty lecznicze, staram się zawsze widzieć potrzeby ludzi. Troska o pracowników zakładu którym kieruję znalazła uznanie organizacji związkowych które zawnioskowały o przyznanie mi wyróżnienia w tym zakresie.

Józefa Szczurek-Żelazko była nominowana do nagrody Menedżer Roku 2015 w Ochronie Zdrowia w kategorii Placówki Publiczne w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2015 organizowanym przed wydawnictwo Termedia i czasopismo "Menedżer Zdrowia".

Przeczytaj także: "Pielęgniarka-wiceminister? Potwierdziliśmy pogłoski i spytaliśmy o to, kto powinien objąć to stanowisko".
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.