Wyślij
Udostępnij:
 
 
Justyna Socha ponownie zaatakowała eksperta. I to mimo wyroku w przegranej z nim sprawie
Źródło: BL, Gazeta Wyborcza, Natemat.pl
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 22.01.2019
 
 
Justyna Socha to agentka ubezpieczeniowa, która uchodzi za nieformalnego przywódcę ruchu antyszczepionkowego. Oskarżyła Pawła Grzesiowskiego, eksperta w dziedzinie epidemiologii, o powiązania z firmami farmaceutycznym. Sąd uznał, że to pomówienie. Mimo to szefowa Stowarzyszenia "Stop NOP" ponownie zaatakowała Grzesiowskiego. Lekarz odpowiedział.
- W grudniu 2015 r. Socha opublikowała petycję do ówczesnej premier Beaty Szydło i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w której oskarżyła dziewięciu znanych polskich lekarzy o współpracę z koncernami farmaceutycznym produkującymi szczepionki – przypomniała "Gazeta Wyborcza".

Paweł Grzesiowski wytoczył liderce ruchu antyszczepionowego proces. I wygrał. Justyna Socha została skazana na karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych. Dodatkowo, zgodnie z żądaniem oskarżyciela prywatnego ma wpłacić 10 tysięcy złotych nawiązki na rzecz jednego z warszawskich szpitali oraz pokryć koszty pełnomocnictwa Pawła Grzesiowskiego w wysokości 2855 złotych oraz koszty sądowe, które z opłatami wynoszą 500 złotych.

Kolejny atak
Socha ponownie zaatakowała lekarza. - Jako wykładowca otrzymał zapłatę za wykłady, warsztaty i spotkania naukowe od Baxter, GSK, Novartis, MSD, Aventis Pasteur, Pfizer, Wyeth i Solvay – zarzuciła Grzesiowskiemu.

- I cóż z tego? - odpowiedział atakowany lekarz.

- Każdy lekarz, wykonując swoją pracę, ma jakieś kontakty z przedstawicielami firm farmaceutycznych – przyznał Grzesiowski w rozmowie z "Natemat.pl".

- Ja sam poinformowałem o tym w określonych publikacjach, które potem zostały wykorzystane przeciwko mnie. Niezwykłe jest więc to, że ktoś zarzuca mi to, co sam wykazałem, jako brak konfliktu interesów. Ale to nie znaczy, że reprezentujemy czy uzgadniamy z przemysłem nasze poglądy, że jesteśmy lobbystami – wyjaśnił.

Przeczytaj także: "Justyna Socha skazana za zniesławienie lekarza. Musi zapłacić karę".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe