Kolejne osoby związane ze służbą zdrowia chcą do parlamentu

Udostępnij:
Jakiś czas temu prezentowaliśmy listę kandydatów ze środowiska lekarskiego, którzy wystartują w wyborach. Przedstawiamy kolejne trzy osoby, które zamierzają brać czynny udział w polityce.
Z listy zgrupowanie Kukiz'15 wystartuje Justyna Socha, sekretarz zarządu "Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP". Głosu oddawać będzie można w okręgu 39, w Poznaniu.

Justyna Socha o sobie - na swoim profilu "facebookowym" pisze: - Matka czwórki dzieci. Jako wolontariusz wspiera pacjentów informując o przysługujących im prawach i działając w kierunku poprawy jakości i bezpieczeństwa usług medycznych. Zajęła się działalnością społeczną gdy sama doświadczyła, że nie może liczyć na wsparcie systemu zdrowia i państwa.

Kolejnym kandydatem, o którym "Menedżer Zdrowia" jeszcze nie informował jest Czesław Hoc. Również on startuje z poparciem PiS-u. Będzie "jedynką" w Kołobrzegu.

Czesław Hoc jest specjalistą drugiego stopnia chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i endokrynologii.
Jest twórcą i koordynatorem Ośrodka Akredytacyjnego Medycyny Rodzinnej przy ZOZ w Kołobrzegu. Wyszkolił 68 lekarzy w specjalności medycyny rodzinnej. Był koordynatorem Szkolenia Podyplomowego Lekarzy oraz wieloletnim członkiem Komisji Kwalifikującej w specjalizacji lekarza rodzinnego w Regionalnym Ośrodku Medycyny Rodzinnej przy Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Trzecim z prezentowanych kandydatów jest Paweł Barucha, dentysta i prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej z PiS-u.

- Chciałbym poinformować o mojej kandydaturze na posła RP z listy PiS. Jednocześnie pragnę wyjaśnić powody tej decyzji – pisze w liście otwartym Paweł Barucha i wyjaśnia: - Zawsze uważałem i nadal uważam, że w Izbie Lekarskiej poglądy polityczne nie mają znaczenia. Nie ma jednak możliwości uniknięcia kontaktów z politykami, jeżeli chcemy przedstawiać swoje racje i poglądy na funkcjonowanie ochrony zdrowia. Jeżeli mamy być skuteczni to nasz głos musi być słyszalny. Nie otrzymałem propozycji kandydowania jako lek. dent. Paweł Barucha, ale jako prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej. Tu pragnę zaznaczyć, że nie jako członek PiS, bo od momentu wyboru na funkcję prezesa nim nie jestem.

Wcześniej "Menedżer Zdrowia" o powiązaniach systemu opieki zdrowotnej i polityki w tekście: Lekarze na listach wyborczych
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.