Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konferencja "Priorytety" i gala "Sukcesu Roku" w czwartek w Warszawie
Źródło: BL/KL
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 09.01.2019
 
 
Na Zamku Królewskim liderzy opinii, przedstawiciele najważniejszych urzędów i praktycy określą najważniejsze wyzwania na przyszły rok. Okazją będzie konferencja "Priorytety w Ochronie Zdrowia". Spotkanie zakończy gala konkursu "Sukces Roku".
Początek konferencji o godz. 9, rozpoczęcie gali o 17.

"Priorytety 2019"
Powiemy między innymi o przyszłości systemu ochrony zdrowia, nowych rozliczenia ze szpitalami i AOS, nadziejach związanych z podwyższaniem nakładów finansowych docelowo do 6 proc. PKB i towarzyszących tym nadziejom… kłopotach finansowych branży.

To będzie rok wyborczy i kolejny rok mizerii finansowej. Możemy się spodziewać lekkiego wzrostu nakładów, przede wszystkim na podwyżki pensji, jednak tak nieznaczne, że mało kto będzie usatysfakcjonowany, co zapowiada kolejne protesty i konflikty. Będziemy zatem mieli gaszenie pożarów i rozpaczliwe próby wiązania końca z końcem. Światełkiem w tunelu jest postępująca informatyzacja ochrony zdrowia, ale może trzeba się upewnić, czy to światełko to rzeczywiście znak nadziei, czy też reflektory nadjeżdżającego pociągu.

- Nie sądzę, żeby w 2019 roku czekało nas zdrowotne trzęsienie ziemi. I dobrze, bo wielkie reformy w zdrowiu, jak choćby ostatnia, czyli sieć szpitali, nie najlepiej nam chyba wychodzą. Rok 2019 upłynie pod znakiem pogłębiającej się presji płacowej i jej ekonomicznych skutków – zauważa Jakub Szulc dyrektor life sciences w EY Poland, były wiceminister zdrowia, jeden z panelistów, a sekunduje mu Marcin Pakulski, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia: - Wiele rad powiatów będzie musiało podjąć trudną decyzję: ratować szpital, zadłużając powiat, czy postanowić o jego likwidacji.

Do udziału w dwunastu panelach zaprosiliśmy wybitne autorytety z wybranych dziedzin medycznych, a także przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz kluczowych organizacji sektora zdrowotnego.

Przedsięwzięcie to jest kontynuacją debat przeprowadzanych w panelach dyskusyjnych dotyczących perspektyw rozwoju ochrony zdrowia w Polsce, w ubiegłorocznej edycji foresightu medycznego „Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość”.

Program "Priorytetów 2019" dostępny jest na stronie: www.termedia.pl/Priorytety2019/Program.

"Sukces Roku 2018"
Tuż po zakończeniu "Priorytetów" odbędzie się gala "Sukces Roku". Konkurs od 2000 r. organizowany jest przez Wydawnictwo Termedia i redakcję "Menedżera Zdrowia”. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie.

Przeczytaj także: "Statuetki konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" trafią do...".

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji "Priorytety" znajdują się na stronie: www.termedia.pl/Priorytety2019, a więcej informacji o konkursie na: www.termedia.pl/SukcesRoku.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe