Krzysztof Kopeć nowym szefem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

Udostępnij:
Jest ekspertem rynku farmaceutycznego. Dotychczas był wiceprezesem związku, zajmował się zagadnieniami rynku medycznego w międzynarodowej kancelarii Linklaters, ma doświadczenie urzędnicze na najwyższych szczeblach w resorcie.
Był członkiem i sekretarzem Komisji Ekonomicznej przy ministrze zdrowia. Pełnił także funkcję naczelnika Wydziału Refundacji i Cen w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Pracował również w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

- Swoje doświadczenia chcę wykorzystać w pracy na rzecz polskich pacjentów i rozwoju naszej gospodarki – powiedział Kopeć. - Związek zrzesza firmy, które poprzez swoje inwestycje gwarantują bezpieczeństwo lekowe Polakom i przyczyniają się do rozwoju przemysłu w Polsce. Ten fakt powinien znaleźć odzwierciedlenie w tworzonym prawie – dodał.

Wiceprezesem związku pozostanie Grzegorz Rychwalski, ekspert sektora farmaceutycznego. Wcześniej pracował jako naczelnik w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Doświadczenie korporacyjne zdobywał też jako manager ds. strategii w INFARMIE, a także jako governmental affairs & policy manager w firmie Janssen Polska.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.