Wyślij
Udostępnij:
 
 

Krzysztof Kwiatkowski: Pakiet onkologiczny nie zapewnia równego dostępu do leczenia

Źródło: KL, RMF FM
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 06.02.2017
 
 
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak działa pakiet onkologiczny. Wniosek? Pacjenci nie mają równego dostępu do leczenia. Uwagi NIK dotyczą między innymi tego, że pakiet onkologiczny wprowadził kategoryzację pacjentów.
- Wnioski z kontroli każą zastanowić się, co zrobić, żeby pakiet onkologiczny był kompleksowym działaniem obejmującym wszystkich pacjentów z chorobą nowotworową - powiedział Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK w rozmowie z dziennikarzem "RMF FM" .

- Połowa skontrolowanych placówek, które zadeklarowały przystąpienie do pakietu podpisując umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, później w praktyce nie rozpoczęły realizacji świadczeń w ramach pakietu onkologicznego. Doprowadził do tego sam pakiet. Wyniki kontroli pokazują, że sam pakiet onkologiczny w kontekście pacjentów, którzy byli zdiagnozowani właśnie w ramach pakietu, rzeczywiście w dużej części przypadków posłużył do skrócenia uruchomienia opieki medycznej. Ale okazuje się, że niestety wprowadził też kategoryzację pacjentów. Można powiedzieć, że dla pacjentów z pakietu rozpoczęcie leczenia i jego proces był szybszy - przyznał Kwiatkowski.

Przeczytaj również: "Bodnar pyta Radziwiłła o pakiet onkologiczny".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe