Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Krzysztof Łanda o innowacyjnym leczeniu stanów przedcukrzycowych i cukrzycy ►

Autor: Iwona Konarska |Data: 26.09.2022
 
 
O problemach, jakie zostaną poruszone podczas debaty poświęconej diabetologii w trakcie tegorocznego kongresu Wizja Zdrowia, mówi prowadzący panel Krzysztof Łanda.
Diabetologia znajduje się na bardzo dobrym etapie rozwoju, wprowadzania nowych leków, co oznacza, że można mówić o latach prawdziwej rewolucji w terapii. Jednocześnie w Polsce sporo się zmienia na korzyść, jeśli chodzi o refundację.

VI Kongres Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XXVI Konferencja Hospital & Healthcare Management odbędą się stacjonarnie 11 i 12 października 2022 r. w Warszawie.

O problemach, które zostaną poruszone w trakcie debaty diabetologicznej, mówi Krzysztof Łanda, ekspert ds. systemu ochrony zdrowia, lekarz, założyciel Fundacji Watch Health Care. W latach 2015-2017 jako wiceminister zdrowia był odpowiedzialny za politykę lekową i refundację, mapowanie potrzeb zdrowotnych, inwestycje w opiece zdrowotnej, wycenę świadczeń zdrowotnych oraz koszyk świadczeń gwarantowanych.

– W trakcie panelu „Lepiej zapobiegać niż leczyć cukrzycę, a jak leczyć, to tylko innowacyjnie” po raz pierwszy przedstawimy wyniki analizy ekonomicznej dotyczące stanów przedcukrzycowych. Będziemy się zastanawiać, jaka jest opłacalność ordynowania analogów GLP-1 razem z systemami ciągłego monitorowania glikemii. Powiemy również o leczeniu skojarzonym, czyli np. stosowaniu raz dziennie analogów GLP-1 z insuliną bazową, a także dwóch leków innowacyjnych w jednym wstrzykiwaczu – jakie to ma znaczenie, jaki jest profil bezpieczeństwa? Czy jest to opłacalne i czy będzie refundowane? – mówi Krzysztof Łanda.

O tych i innych zagadnieniach dyskutować będą:
• moderator:
– Krzysztof Łanda, przewodniczący Komisji Zdrowia BCC, prezes MedInvest Scanner sp. z o.o.,
• oraz zaproszeni eksperci:
– Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym WUM, pełnomocnik Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego ds. współpracy międzynarodowej,
– Tomasz Klupa, kierownik Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych Katedry Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii w Małopolsce, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego,
– Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia,
– Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków,
– Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Wypowiedź moderatora do obejrzenia poniżej.Więcej o konferencji na stronie: www.termedia.pl/Wizja-Zdrowia.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.