Robert Robaszewski/Agencja Gazeta

Kto doniósł na prof. Maksymowicza?

Udostępnij:
Osoba z otoczenia ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka doniosła na prof. Wojciecha Maksymowicza, posła Porozumienia i szefa Katedry Neurochirurgii na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, któremu podlega Klinika Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.
„Rzeczpospolita” opisała kulisy jednej z najważniejszych historii ostatnich tygodni, która wstrząsnęła obozem rządzącym na linii Porozumienie-PiS i doprowadziła do odejścia prof. Wojciecha Maksymowicza z Klubu PiS – z informacji, do których dotarł dziennik, wynika, że to jeden z bliskich współpracowników ministra Przemysława Czarnka zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia o zajęcie się sprawą rzekomych eksperymentów medycznych, do jakich miało dojść pod nadzorem Maksymowicza.

– Kilka tygodni temu do wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego z prośbą o zajęcie się sprawą Maksymowicza i sprawdzenie informacji o eksperymentach zwrócił się Paweł Skrzydlewski z gabinetu politycznego ministra Czarnka – poinformowała „Rzeczpospolita”, która o sprawie rozmawiała z ministrem Czarnkiem.

– Żadnego przekierowania czy dokumentu nie widziałem. Jednak o pracach prof. Maksymowicza krążyły od dawna jakieś niesprawdzone informacje w ministerstwie. Dlatego zapowiedziałem współpracownikom, że jeśli cokolwiek się pojawi, to niech natychmiast skierują to do Ministerstwa Zdrowia, bo my nie mamy kompetencji do badania spraw medycznych – przyznał Czarnek.

Przeczytaj także: „Prof. Wojciech Maksymowicz oskarżony o bardzo nieetyczne postępowanie na uniwersytecie” i „Prof. Wojciech Maksymowicz o tym, jak pandemia wpłynęła na rozwój polskiej nauki”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.