Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Kto jeszcze wejdzie do resortu zdrowia?

Udostępnij:
Prezydent Andrzej Duda powołał rząd premiera Donalda Tuska. Ministrem zdrowia została Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej. Ustaliliśmy, kto ma szansę zostać jej zastępcą.
Nieoficjalna giełda nazwisk
Kierownictwa Ministerstwa Zdrowia jeszcze nie ma. Powołania musi podpisać premier Donald Tusk, na wniosek minister zdrowia Izabeli Leszczyny, ale jest nieobecny. Jedno jest niemal pewne, w resorcie zdrowia, tak jak w każdym innym, zasiądzie przedstawiciel każdego ugrupowania koalicji.

Do giełdy dotychczas podawanych nazwisk dołączyli:
▪️ Senator Adam Fronczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego – lekarz internista, farmakolog, specjalista zdrowia publicznego, w latach 2007–2011 wiceminister zdrowia odpowiedzialny między innymi za politykę lekową.

▪️ Senator Wojciech Konieczny z Lewicy – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie i neurolog oraz polityk, senator X i XI kadencji.

▪️ Urszula Demkow z 2050 Polski Szymona Hołowni – profesor nauk medycznych specjalizująca się w immunologii, związana z Wydziałem Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i PAN.

Przeczytaj także: „Bomba czy trampolina”, „Dzięki Izabeli Leszczynie damy radę”, „Pierwsze spotkanie prezesa NRL z nową minister zdrowia” i „Jeśli dostałbym propozycję bycia wiceministrem, nie wykluczałbym tego”..

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.