Kancelaria Prezydenta

Kto ministrem zdrowia w rządzie Morawieckiego?

Udostępnij:
Andrzej Duda powołał prezesa Rady Ministrów oraz Radę Ministrów. Podczas uroczystości, która odbyła się 27 listopada w Pałacu Prezydenckim, wskazano nową minister zdrowia.
Po wyborach parlamentarnych politycy Zjednoczonej Prawicy stracili możliwość stworzenia samodzielnego rządu. Władzę przejmie koalicja dotychczasowych partii opozycyjnych. Mateusz Morawiecki z Prawa i Sprawiedliwości jednak nie rezygnuje – to jemu prezydent Andrzej Duda zlecił stworzenie rządu, argumentując to zdobyciem przez tę partię największej liczby głosów w wyborach. Nie ma szans na przejęcie władzy – brakuje parlamentarnej większości, bo PiS ma 194 mandaty, a potrzebnych jest co najmniej 231 posłów – mimo to 27 listopada został zaprzysiężony. Od tego momentu Morawiecki będzie miał dwa tygodnie, by uzyskać wotum zaufania przed Sejmem.

Ministrem zdrowia została Ewa Krajewska, główny inspektor farmaceutyczny. Wcześniej związana z Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia, w którym jako zastępca dyrektora koordynowała pracę Wydziału Dostępności i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych w czasie pandemii COVID-19. Pracowała w podmiotach leczniczych, w których nadzorowała gospodarkę lekową i optymalizowała wydatki na leki z jednoczesnym zwiększeniem ich dostępności. Była również redaktor naczelną czasopisma dla farmaceutów szpitalnych.

Ewa Krajewska to magister farmacji – od 2015 r. specjalista farmacji szpitalnej. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pełniła funkcję głównego inspektora farmaceutycznego i nadzoruje wszystkie podmioty biorące udział w obrocie produktami leczniczymi. Prowadziła też nadzór merytoryczny nad wojewódzkimi inspektoratami farmaceutycznymi z całej Polski.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.