Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kto zasiądzie na fotelu prezesa Enel-Medu?
 
Działy: Aktualności
Adam Rozwadowski poinformował radę nadzorczą o rezygnacji z ubiegania się o wybór do zarządu spółki w następnej kadencji oraz podziękował za wieloletnią współpracę. Swoją decyzję oficjalnie przekazał w środę (13 marca).
Mandat Adama Rozwadowskiego wygaśnie z dniem odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy za rok obrotowy 2017, wstępnie planowanego na czerwiec 2018 roku.

Adam Rozwadowski, jako główny akcjonariusz spółki, będzie rekomendował radzie nadzorczej powołanie na stanowisko prezesa obecnego wiceprezesa zarządu Jacka Rozwadowskiego. Enel-Med jest firmą rodzinną, w rękach której pozostaje ok. 65 proc. akcji spółki, co daje możliwość utrzymania stabilności zarządczej.

Dlaczego Adam Rozwadowski rezygnuje? Decyzja związana jest z powołaniem przez niego Fundacji Zdrowia Publicznego „Pro Bono”, której celem jest ochrona zdrowia, a także prowadzenie edukacji zdrowotnej wśród wszystkich grup społecznych.

Przeczytaj także: "Rozwadowski o pytaniach do resortu, telemedycynie i jej barierach" i "Czy potrzebny jest drugi ośrodek protonoterapii? Rozwadowski krytykuje pomysł i mówi o megalomanii".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe