Prawo i Sprawiedliwość

Lekarz może zarabiać 80 tys. zł miesięcznie, ale… ►

Udostępnij:
– Jeśli lekarz jest naprawdę wybitny, to niech zarabia 60 lub nawet 80 tys. zł miesięcznie, ale pod warunkiem, że pracuje tylko w tym jednym miejscu – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości o wypłatach lekarzy mówił podczas spotkania z mieszkańcami Konina, które zorganizowano 24 lipca.

– Lekarz może zarabiać naprawdę bardzo dużo. Nie mam nic przeciwko temu – powiedział prezes Kaczyński. Przyznał, że „nie chce nikogo denerwować, ale może to być 60, a nawet 80 tys. miesięcznie”. – Niektórych to może oburzyć, ale niech nawet tak będzie – podkreślił Kaczyński, podając jednak jeden warunek wysokich wynagrodzeń.

– Niech lekarz pracuje tylko w tym jednym miejscu, a nie, że jest ciężko zmęczony, bo zaraz dorabia więcej gdzie indziej. To nie może być wyścig – stwierdził prezes Kaczyński.

Fragment wystąpienia prezesa Kaczyńskiego do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „O naprawdę publicznej służbie zdrowia” i „Jarosław Kaczyński zapowiedział centralizację szpitali?”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.