Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Lekarze idą do sądu

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.01.2021
 
 
Część medyków wciąż ich nie otrzymała dodatkowego wynagrodzenia za pracę przy pacjentach z podejrzeniem wirusa SARS-CoV-2. Zapowiedzieli, że będą kierować sprawy do sądu.
Przewodniczący OZZL dr Krzysztof Bukiel poinformował, że – zgodnie z zapowiedzią – podjął się pomocy prawnej w pierwszym postępowaniu sądowym o odszkodowanie za niewpisanie przez dyrektora szpitala lekarzy na listę osób, którym przysługuje dodatek „covidowy”, a którzy pracują na szpitalnym oddziale ratunkowym i izbie przyjęć. Sprawa dotyczy zatrudnionych w województwie wielkopolskim.

– Lekarze domagają się w sądzie odszkodowania za nieotrzymane wynagrodzenie, które im przysługiwało. Odszkodowanie – jeśli zostanie zasądzone – „obciąży” szpital – wyjaśnił dr Bukiel, przypominając jednocześnie, że „dodatek „covidowy” pochodzi z dodatkowych środków z budżetu państwa przekazywanych za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przeczytaj także: „Lekarze bez dodatków covidowych”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe