123RF

Lista priorytetowych dziedzin specjalizacyjnych dla pielęgniarek i położnych

Udostępnij:

Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych podjęło uchwałę w sprawie przyjęcia wykazu priorytetowych dziedzin pielęgniarstwa, które powinny być przedmiotem przetargu na prowadzenie szkoleń specjalizacyjnych dla pielęgniarek i położnych, finansowanych z pieniędzy publicznych na 2024 r.

Specjalizacje wybrano na podstawie potrzeb pacjentów i zwiększającego się zapotrzebowania na niektóre świadczenia.

Udostępniamy załącznik do uchwały.Brak szkoleń specjalizacyjnych niewskazanych przez Świętokrzyską Izbę Pielęgniarek i Położnych wynika z faktu nieuznania przez pracodawców kwalifikacji pielęgniarek i położnych. Przewodnicząca tamtejszej rady wystąpiła z pismem do marszałka województwa świętokrzyskiego i wojewody świętokrzyskiego, o wskazanie specjalizacji, które ostatecznie będą respektowane przez kierowników podmiotów leczniczych i które po ukończeniu tych specjalizacji będą zaszeregowane zgodnie z ustawą o tzw. płacy minimalnej. Nieuznawanie kwalifikacji osobom posiadającym specjalizację w danej dziedzinie pielęgniarstwa jest dyskryminacją grupy zawodowej wykonującej zawody pielęgniarki i położnej i pozbawia przede wszystkim pacjentów specjalistycznej opieki.

Przeczytaj także: „Pielęgniarki deklarują otwartość i gotowość do rozmów”, „Minister uspokaja pielęgniarki” i „Zlekceważono nas po raz kolejny i oszukano w podwójny sposób”.

Menedzer Zdrowia facebook 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.