Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Tombarkiewicz i Piotr Gryza już nie są wiceministrami zdrowia
Źródło: BL
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 12.03.2018
 
 
Byli odpowiedzialni za najbardziej kontrowersyjne projekty w resorcie zdrowia, czyli sieci szpitali (Piotr Gryza) i upaństwowienie ratownictwa medycznego (Marek Tombarkiewicz). Odwołał ich premier Morawiecki.
Z ponad stu wiceministrów w gabinecie premiera Morawieckiego odwołano siedemnastu. Premier zapowiedział, że to nie koniec i w przeciągu dwóch następnych tygodni poznamy kolejne nazwiska. Zmiany premier uzasadniał koniecznością usprawnienia i odchudzenia administracji.

Przed poniedziałkowymi dymisjami w resorcie zdrowia pracowało siedmiu wiceministrów. Sześciu powołano jeszcze za kadencji Konstantego Radziwiłła. Minister Szumowski liczbę tę powiększył. Dzięki jego decyzji do grona sześciu wiceministrów dołączył kolejny, siódmy właśnie, czyli Janusz Cieszyński. Z nikogo także nie zrezygnował.

– W sumie zmian spodziewaliśmy już wcześniej. Z reguły przecież ministrowie sami dobierają sobie współpracowników – mówił nam anonimowo jeden z wyższych urzędników resortu. - Szczerze, to zdziwiliśmy się, że do zmian nie doszło wcześniej – dodał.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe