Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

Michał Byliniak apeluje – chodzi o Europejską Strategię Szczepień

Udostępnij:

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Aby zwrócić uwagę na zdrowie publiczne – zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym – dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA Michał Byliniak pisze do kandydatów na europosłów.

– Chcemy podkreślić potrzebę wprowadzenia Europejskiej Strategii Szczepień na lata 2024-2029. Jej celem jest budowanie innowacyjnej, zdrowej i prosperującej Europy poprzez wzmocnienie ochrony społeczeństw przed chorobami zakaźnymi, przeciw którym dostępne są szczepienia. Te są potrzebne do uzyskania odporności populacyjnej przeciw chorobom zakaźnym zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej. Szczepienia ratują życie, redukują zachorowania oraz chronią zdrowie ludzi – podkreśla dyrektor generalny Michał Byliniak.

– Mamy nadzieję, że państwa zaangażowanie zapewni priorytetowe traktowanie polityki w zakresie szczepień ochronnych w czasie nadchodzącej kadencji legislacyjnej – apeluje do kandydatów, wskazując na trzy ważne praktyki:

  • wyznaczanie i monitorowanie celów dotyczących szczepień wszystkich grup społecznych, zgodnie z unijnymi standardami,
  • promowanie przyszłościowych polityk Unii Europejskiej, które wspierają innowacje i jasno określają współpracę między wszystkimi stronami, w tym producentami szczepionek,
  • ustalenie odpowiednich założeń finansowych na poziomie europejskim w celu usprawnienia inwestycji w narodowe programy szczepień.

– Unijna strategia szczepień mogłaby przynieść bezpośrednie korzyści Polsce i wszystkim pozostałym państwom członkowskim – podkreśla Michał Byliniak, przesyłając materiały dotyczące zagadnienia.

Udostępniamy dokumenty w całości.Przeczytaj także: „1029 dni od rejestracji do refundacji”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.