Materiały prasowe

Michał Byliniak nowym dyrektorem Infarmy

Udostępnij:
Michał Byliniak rezygnuje z funkcji wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej – od marca będzie dyrektorem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Byliniak to wieloletni prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, a od 2019 r. także prezes Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej. Z wykształcenia jest farmaceutą, absolwentem wydziału farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z rynkiem farmaceutycznym jest związany od ponad 15 lat, zdobył bogate doświadczenie menedżerskie w zakresie dystrybucji, refundacji, badań klinicznych i rejestracji produktów leczniczych. Ma doświadczenie w pracy w polskim systemie ochrony zdrowia w różnego rodzaju organizacjach, takich jak apteki, hurtownie krajowe, firmy farmaceutyczne oraz firmy konsultingowe. Jest autorem licznych opracowań związanych z sektorem farmaceutycznym.

Jak komentuje swoje nowe obowiązki?

– Dziękuję zarządowi za okazane zaufanie. Rozwój pandemii uświadomił nam wszystkim, że działania mające na celu zwiększenie skuteczności i efektywności systemu ochrony zdrowia mają najwyższy priorytet. Należy podkreślić znaczenie Infarmy jako reprezentanta innowacyjnych firm, które zapewniają wsparcie w procesie leczenia milionom pacjentów. Już teraz deklaruję otwartą współpracę w ramach prac nad rozwojem systemu ochrony zdrowia, zwiększeniem dostępności innowacyjnych terapii oraz zmniejszeniem zaciągniętego długu zdrowotnego, do których zapraszam wszystkich interesariuszy – mówi Michał Byliniak.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.