Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Michał Dworczyk o szczepieniach prokuratorów

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.01.2021
 
 
– W trakcie konsultacji dotyczących rozporządzenia o kolejności szczepień przeciw COVID-19 nastąpiło doprecyzowanie. W grupie pierwszej od początku były służby mundurowe – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do zarzutów o przyśpieszenie podawania szczepionek prokuratorom.
Z opublikowanego 14 stycznia rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że w ostatniej fazie pierwszego etapu zaszczepieni będą – między innymi – żołnierze, pracownicy policji, straży granicznej i państwowej straży pożarnej oraz prokuratorzy, asesorzy prokuratury, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Więziennej.

Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk spytany – w rozmowie z „Wirtualną Polską” – był o to, dlaczego w grupie pierwszej „nagle znaleźli się prokuratorzy”.

Stwierdził, że „to nie jest nagle”.

– W trakcie konsultacji dotyczących rozporządzenia o kolejności szczepień przeciw COVID-19 nastąpiło doprecyzowanie. W grupie pierwszej od początku były służby mundurowe – stwierdził. Pytany o to, dlatego znalazły się w pierwszej grupie w kolejności szczepień, przyznał, że „intencja jest taka, żeby osoby, które są kluczowe dla funkcjonowania państwa – i procesów związanych ze szczepieniami, czyli przedstawiciele służb mundurowych – byli w grupie pierwszej”. Zaznaczył, że „absolutne pierwszeństwo w etapie pierwszym mają seniorzy”.

Pytany o opinię głównego doradcy premiera ds. COVID-19 prof. Andrzeja Horbana, który stwierdził, że nie rozumie, dlaczego w pierwszej grupie są prokuratorzy i funkcjonariusze służb specjalnych, Dworczyk przyznał, że „wszystkie decyzje związane z pandemią, z Narodowym Programem Szczepień, są wypadkową różnych poglądów i przekonań ekspertów i polityków”.

Przeczytaj także: „Rozporządzenie kolejkowe”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe