Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Nasze połączone konferencje – niebawem start

Autor: Iwona Konarska |Data: 27.09.2021
 
 
Żeby przygotować się na przyszłość, warto mądrze wykorzystać teraźniejszość. I dlatego zaczynamy odliczanie dni do V Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XV Hospital & Healthcare Management.
W trakcie tego największego wydarzenia systemowego, które odbędzie się 13 i 14 października br., zapraszamy do uczestnictwa w kilkunastu panelach specjalistycznych. Powracamy do formuły stacjonarnej.

Przedstawiciele urzędów administracji państwowej, szefowie najważniejszych instytucji publicznych, dyrektorzy i menedżerowie szpitali oraz wybitni eksperci przedstawią swoje prognozy na przyszłość. A trzeba przyznać, że są one często prorocze. Warto ich wysłuchać! Przeglądając dyskusje z minionych lat, natknęłam się na wiele takich przykładów – dwa lata temu ekspert Jarosław Kozera oceniał ideę sieci szpitali, a Bożena Janicka z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia omawiała dodatkowe obowiązki, jakie spadły na lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Obecnie – z perspektywy – widzimy, jak trafne to były oceny. Rok temu, już doświadczeni pandemią, kongres rozpoczęliśmy sesją „COVID-19 – perspektywa Szwecji”, w czasie której wykład wygłosił prof. Jerzy Leppert z Uniwersytetu w Uppsali. Dzisiaj już wiemy, czy i jak sprawdziła się szwedzka taktyka walki z wirusem. Ile w strategii walki powinno być argumentów medycznych, a ile ekonomii?

I dlatego, by lepiej radzić sobie z przyszłymi wyzwaniami, warto teraz uczestniczyć w V Kongresie Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny i w Hospital & Healthcare Management. Żeby przygotować się na przyszłość, warto mądrze wykorzystać teraźniejszość.

W tym roku do dyskusji zaprosiliśmy panelistów, którzy na co dzień analizują polską rzeczywistość w ochronie zdrowia, a także praktyków, którzy wdrażają zmiany. Wśród zaplanowanych paneli znalazły się takie tematy jak m.in.: przesłanki całościowej naprawy systemu ochrony zdrowia, holenderska reforma ochrony zdrowia (zapoczątkowana przez Komisję Wisse Dekkera) czy rekomendacje dotyczące kompleksowej optymalizacji polskiego systemu ochrony zdrowia. Panele przygotowywane są wraz z wybitnymi ekspertami: prof. dr hab. Anną Wilmowską oraz dr. Mieczysławem Błońskim z Uczelni Łazarskiego. Z kolei sesję inauguracyjną Kongresu Wizja Zdrowia poprowadzi prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski z GUMed wraz z ekspertami PAN.

Niezwykle istotne będą również panele dotyczące ustawy o jakości leczenia czy nowych zawodów medycznych, współorganizowane przez prof. Jarosława J. Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali.

Ważną częścią pierwszego i drugiego dnia kongresu będą panele poświęcone polityce lekowej, procedurze refundacyjnej oraz wizji zdrowia w wybranych obszarach, takich jak choroby płuc, neurologia, onkologia, choroby cywilizacyjne i inne. Będą to m.in.: choroby nowotworowe w czasach pandemii, profilaktyka chorób rzadkich, procedura refundacyjna oczami pacjentów i lekarzy, fundusz medyczny a przełomowe terapie.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej, choć także z możliwością zdalnego uczestnictwa panelistów oraz widzów w poszczególnych panelach. Na stronie wydarzenia będzie możliwość odtworzenia paneli, a relacje zamieścimy w kolejnym wydaniu czasopisma „Kurier Medyczny”.

Więcej o Wizji Zdrowia – a także konferencji XV Hospital & Healthcare Management – na stronie internetowej: https://www.termedia.pl/Konferencja-V-KONGRES-WIZJA-ZDROWIA.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe