Sejm

Nowy członek sejmowej Komisji Zdrowia

Udostępnij:

Jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej dołączył do składu sejmowej Komisji Zdrowia.

12 kwietnia podczas posiedzenia Sejmu dokonano zmian w komisjach – do Komisji Zdrowia powołano posła Koalicji Obywatelskiej Adriana Witczaka.

O nowym pośle w komisji
Adrian Witczak urodził się w 1991 r. w Tomaszowie Mazowieckim – to nauczyciel i samorządowiec, działacz Platformy Obywatelskiej.

W 2015 r. uzyskał magisterium z biologii na Uniwersytecie Łódzkim oraz z nauk leśnych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W wyborach parlamentarnych w 2023 r. został wybrany do Sejmu dziesiątej kadencji z okręgu piotrkowskiego, startując z trzeciego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej – zdobył 16 287 głosów.

Witczak jest także w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Podkomisji stałej do spraw wypracowania nowej krajowej strategii leśnej oraz Podkomisji stałej do spraw spraw nauki i szkolnictwa wyższego, której jest wiceprzewodniczącym.

Gdy miał 14 lat, zdiagnozowano u niego chorobę Leśniowskiego-Crohna. Od tego czasu jest żywiony przy pomocy sondy dojelitowej.

Przeczytaj także: „Nowe zdrowotne podkomisje”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.