Materiały prasowe

Nowy dyrektor generalny GSK w Polsce

Udostępnij:
Od 1 listopada 2022 r. Cristiano Costanzo jest dyrektorem generalnym i wiceprezesem GSK w Polsce – odpowiedzialnym za realizację planów rozwojowych firmy na polskim rynku.
– To dla mnie zaszczyt, że będę mógł kierować działaniami GSK w tak ważnym dla spółki kraju. Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się lokalizacji firmy na świecie. Ulokowano tu globalne centra kompetencji i wiele strategicznych funkcji, takich jak badania i rozwój czy nowe technologie, co potwierdza rosnące znaczenie Polski w globalnej sieci operacyjnej GSK. Nasza działalność ma również istotny wpływ na polską gospodarkę – od 1998 roku firma zainwestowała w Polsce ponad 2,23 mld złotych. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenia przyczynią się do dalszego rozwoju GSK na polskim rynku – informuje Cristiano Costanzo w komunikacie prasowym.

O nowym dyrektorze
Cristiano Costanzo jest związany z GSK od 2005 roku, kiedy to dołączył do firmy, obejmując stanowisko menedżera do spraw marketingu w obszarze chorób sercowo-naczyniowych i metabolicznych. Zarządzał wieloma innowacyjnymi projektami – między innymi uczestniczył w pracach zespołu Future Strategy Group w 2014 r. Był dyrektorem do spraw marketingu w obszarze primary care, w 2016 r. szefował Primary Care Business Unit, a w 2018 r. został wiceprezesem odpowiedzialnym za respiratory business. Przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego GSK w Polsce Cristiano Costanzo był globalnym dyrektorem marketingu w obszarze leków oddechowych.

Zanim dołączył do GSK, zdobywał doświadczenie w innych firmach farmaceutycznych. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie w Pizie i uzyskał tytuł Executive Master in Business Administration na uczelni SDA Bocconi Milan.

Jest żonaty i ma córkę.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.