Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nowym prezesem i dyrektorem generalnym grupy Teva będzie Kåre Schultz
 
Działy: Aktualności
Teva Pharmaceutical Industries poinformowała we wtorek (12 września), że nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy zostanie Kåre Schultz. Schulz zastąpi Yitzhaka Peterburga.
- Kåre Schultz jest doświadczonym profesjonalistą przemysłu farmaceutycznego z ponad
30-letnim doświadczeniem w globalnych firmach farmaceutycznych i z obszaru ochrony zdrowia. W czasie swojej kariery zdobył wyjątkowe doświadczenie, zarządzając zarówno portfelem leków generycznych, jak i specjalistycznych, jednocześnie nadzorując kompleksową działalność operacyjną na całym świecie. W ostatnim czasie Kåre Schultz pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalne w firmie H. Lundbeck A/S, w której odpowiadał za przeprowadzenie ważnych inicjatyw reorganizacyjnych oraz wdrożenie z powodzeniem strategii nakierowanej na doprowadzenie do stabilizacji struktury globalnych kosztów oraz modelu operacyjnego. W wyniku jego przywództwa firma jest obecnie na najlepszej drodze do osiągnięcia rekordowych przychodów i zysku - poinformowała firma Teva.

- Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do Teva, firmy, którą podziwiałem przez całą moją karierę. To co mnie przyciągnęło do firmy Teva i co wyróżnia tę firmę, to wyjątkowe zaangażowanie w rozwój swojego globalnego zasięgu przy jednoczesnej determinacji, aby dostarczać nowe, wysokiej jakości terapie dla pacjentów, połączonej z tworzeniem innowacyjnej kultury dla swoich pracowników. Jestem dumny, że dołączam do firmy, która codziennie pomaga milionom ludzi na całym świecie, dzięki swoim lekom generycznym I innowacyjnym. Cieszę się, że będę mógł pracować z całym zespołem Teva, aby wspólnie budować przyszłość pełną sukcesów dla firmy i jej udziałowców - skomentował Kåre Shutz.

Kåre Schultz ma 56 lat.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe