Wyślij
Udostępnij:
 
 

Odnotowali najwyższy przychód ze sprzedaży urządzeń medycznych

Źródło: Pharmashots/Marta Koblańska i Krystian Lurka
Autor: Krystian Lurka |Data: 27.06.2019
 
 
Rynek urządzeń medycznych rozwija się, firmy zarabiają coraz więcej. Ile? I która najwięcej? Przedstawiamy listę dwudziestu przedsiębiorstw, które w 2018 roku miały największe przychody. Numer jeden to Medtronic z przychodami 30,5 mld dolarów. Na miejscu drugim jest Johnson and Johnson, na trzecim – Royal Philips.
Medtronic powstał w 1949 roku. Firma zatrudnia 90 tys. pracowników na całym świecie. Jej działalność koncentruje się wokół schorzeń sercowo-naczyniowych, intensywnej opieki medycznej, cukrzycy oraz terapii minimalnie inwazyjnych. W 2018 roku przejęła Nutrino Health z jej systemem do ciągłego monitorowania glukozy, a wcześniej Mazor Robotics w celu pracy nad technologiami pomocnymi w schorzeniach kręgosłupa.

Drugi w zestawieniu jest Johnson and Johnson z przychodami 26,9 mld dolarów. Segmenty działalności koncernu to urządzenia medyczne, farmaceutyki i kosmetyki. Jeżeli chodzi o urządzenia medyczne firma koncentruje się wokół schorzeń narządu ruchu oraz sercowo-naczyniowych.

Royal Philips uplasował się na trzecim miejscu. Firma stawia sobie za cel poprawę kondycji zdrowia publicznego oraz innowacyjność, która przyczynia się do leczenia po możliwie najniższych kosztach. Przychody Philipsa wyniosły w 2018 roku 20,28 mld dolarów.

Czwarte miejsce w zestawieniu należy do GE Healthcare, spółki-córki General Electric, z przychodami 19,78 mld dolarów w 2018 roku. Firma skupia się na opracowywaniu, produkcji i sprzedaży technologii dla zdrowia. Jej portfolio zawiera rozwiązania pomocne w diagnozach, leczeniu oraz monitorowaniu chorych. Zainstalowała ponad cztery miliony urządzeń diagnostyki obrazowej, diagnostyki mobilnej oraz do monitorowania w 43 centrach. GE opracowała między innymi inteligentny system do prezentacji skanów rezonansu magnetycznego.

Fresenius Medical Care z przychodami 2018 rok 18,53 mld dolarów zamyka pierwszą piątkę rankingu. Firma oferuje rozwiązania służące podtrzymaniu funkcji życiowych oraz w obszarze leczenia preparatami biopodobnymi. Ma również technologie do infuzji, transfuzji oraz żywienia. Jej portfolio obejmuje ponadto terapie schorzeń autoimmunologicznych oraz onkologicznych.

Na kolejnych miejscach są:
- Becton, Dickinson and Company (z przychodami 15,98 mld dolarów),
- Cardinal Health (15,58),
- Stryker (13,6),
- Siemens Healthineers (13,4),
- Essilor (12,05),
- Baxter (11,12),
- Boston Scientific Corporation (9,82),
- Abbott (9,43)
- Danaher (8,80),
- Zimmer Biomet (7,93),
- B. Braun Melsungen AG (7,73),
- Olympus Corporation (7,23),
- Alcon (7,10),
- 3M Company (6,02),
- Terumo Corporation (5,46).

Przeczytaj także: "Która firma zarobiła najwięcej na sprzedaży leków?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe