Odszedł Jacek Sokołowski
Ze smutkiem informujemy, że zmarł Jacek Sokołowski, specjalista pediatrii i neonatologii, który w latach 2009–2025 kierował Oddziałem Neonatologii i Patologii Noworodka i Niemowlęcia w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, oddając się z pełnym zaangażowaniem pomocy najmłodszym pacjentom
Jacek Sokołowski urodził się 8 sierpnia 1962 r. w Świdnicy. W 1987 r. z wyróżnieniem ukończył kierunek lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu, dziesięć lat później uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii, a w 2006 r. w dziedzinie neonatologii.
Zawodowo związany był z podmiotami medycznymi między innymi w Wałbrzychu, Świdnicy, Świebodzicach i Strzegomiu.
Był lekarzem wybitnym, oddanym swojej misji, a przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu. Cieszył się ogromnym szacunkiem i sympatią współpracowników oraz pacjentów. Zawsze pełen empatii, gotowy nieść pomoc, pozostanie w naszej pamięci jako osoba niezwykle życzliwa, skromna i oddana drugiemu człowiekowi.
O śmierci poinformował 25 kwietnia Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.