Wyślij
Udostępnij:
 
 

Oświadczenie firmy Supra Brokers

Źródło: Supra Brokers
Autor: Krystian Lurka |Data: 28.02.2020
 
 
- Jerzy Michalak jako członek zarządu województwa naciskał, aby podległe urzędowi jednostki ubezpieczały się tylko za pośrednictwem prywatnej firmy Supra Brokers. Niedługo potem jej właściciel wpłacił na kampanię wyborczą Michalaka 30 tys. zł – informuje „Gazeta Wyborcza”. Zaprzecza temu Supra Brokers. Publikujemy oświadczenie firmy.
Oświadczenie zarządu Supra Brokers S.A. podpisane przez prezesa zarządu Marcina Forysia:
- 26 lutego 2020 r., we wrocławski dodatku „Gazety Wyborczej” opublikowano artykuł autorstwa Jacka Harłukowicza zatytułowany „Dlaczego pro-PiS-owski biznesmen sponsorował kampanię Jerzego Michalaka?” sugerujący, że pozyskanie przez firmę Supra Brokers S.A. kontraktu na obsługę doradczą, w zakresie ubezpieczeń jednostek podległych władzom samorządu województwa dolnośląskiego, mogło być efektem działań z obszaru korupcyjnego, pomiędzy byłym prezesem naszej firmy panem Rafałem Holanowskim, a Jerzym Michalakiem, byłym wicemarszałkiem i członkiem zarządu województwa dolnośląskiego.

W związku z tym medialnym oskarżeniem oświadczamy, że jest ono oburzające i uderza w uczciwą działalność funkcjonującej od ponad 20 lat na polskim rynku ubezpieczeniowym firmę Supra Brokers S.A. Tekst redaktora Jacka Harłukowicza składa się z półprawd, tez prezentowanych jako fakty i tworzonych pod te tezy opinii, razem sugerujących sensacyjność opisywanego tematu. Już sam fakt próby łączenia „Afery PCK” z firmą Supra Brokers S.A., która nigdy nie miała z tą sprawą nic wspólnego, jest sprzecznym z zasadami rzetelności i etyki dziennikarskiej populistycznym zabiegiem uderzającym w dobre imię naszej spółki. Żeby zaprezentować skalę dziennikarskiej nadinterpretacji rzeczywistości dokonanej przez redaktora Harłukowicza, przytoczymy kilka faktów, które w tekście się nie znalazły, a które rzucają na „sprawę” zupełnie inne światło (cytaty za „Gazetą Wyborczą”):
- „W marcu 2018 roku zarząd regionu z Michalakiem w składzie podjął decyzję o centralizacji zakupów z podległych sobie jednostkach”. W zdaniu tym brakuje informacji, że zarząd województwa był pięcioosobowy i tworzyli go przedstawiciele koalicji Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i grupa niezależnych samorządowców z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego (do tej grupy należał pan Jerzy Michalak). Pytanie więc, jakim cudem podjęli decyzje na rzecz „pro-PiS-owskiego biznesmena” jak sugeruje tytuł? Nie ma tu też informacji, że decyzje takie są naturalne i podejmują je cały czas zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne. Ich celem jest generowanie oszczędności poprzez uwspólnianie usług, czy zakupów.
- „W zorganizowanym przez DPIN konkursie wygrała Supra Brokers”. To prawda, ale w otwartym konkursie poza nami brały udział dwie inne firmy z branży, czyli EIB S.A. i Mentor S.A., a nasza firma wygrała, składając po prostu najlepszą ofertę. Tego w tekście nie ma, bo burzy budowany przez redaktora Harłukowicza skandalizujący obraz sprawy. Nie ma też informacji, że Supra Brokers nie otrzymała i nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia w ramach tej umowy od jednostek podległych władzom województwa, ani od tych władz. Wynagrodzenie, zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, wypłacają nam zakłady ubezpieczeń. Dzięki tej umowie jednostki podległe władzom województwa dolnośląskiego zaoszczędziły w ciągu trzech lat ponad 2 miliony złotych.
- „Jednostką odpowiedzialną za wybór brokera mającego pośredniczyć w ubezpieczeniu 90 jednostek samorządu, została jedna z nich: Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (DPIN). Do czasu wybuchu afery PCK wiceprezesem DPIN była Marta Łopuch, żona Jerzego G., dzisiaj tak samo jak Holanowski oskarżonego o okradanie PCK”. To zdanie zawarte w tekście redaktora Harłukowicza jest zabiegiem socjotechnicznym, którego celem jest manipulowanie opinią u czytelników. Pani Marta Łopuch, zgodnie z wpisem do KRS, przestała być wiceprezesem DPIN w maju 2017 r., a konkurs opisywany w tekście odbył się w kwietniu 2018 roku, to jest rok później. Nie ma i nie mogło być żadnego związku pomiędzy tymi faktami. Natomiast przywołanie tego nazwiska i inne zawarte w tych zdaniach sformułowania brzmią niezwykle atrakcyjnie i na siłę łączą działalność firmy Supra Brokers z „aferą PCK”.
- „Od wielu lat pan Jerzy Michalak pozostaje w bliskich kontaktach towarzyskich z panem Rafałem Holanowskim”. Jako zarząd spółki oświadczamy, że nasz były prezes z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością znał osobiście wszystkich dotychczasowych prezydentów Wrocławia (po 1990 r.), członków zarządu województwa dolnośląskiego i wojewodów dolnośląskich. Można to samo z całą pewnością powiedzieć o dziesiątkach wrocławskich biznesmenów prowadzących przedsiębiorstwa o dużych rozmiarach. To całkowicie naturalne tak w Polsce, jak i na całym świecie. Robienie z tego zarzutu jest zabiegiem czysto populistycznym.
- Były prezes Supra Brokers pan Rafał Holanowski dokonał wpłaty na fundusz wyborczy Jerzego Michalaka jako osoba prywatna i była to jego osobista decyzja, nie mająca żadnego związku z działalnością firmy Supra Brokers. Na logikę, po pierwsze, jaki sens miałoby wpłacanie „podejrzanych” pieniędzy pod nazwiskiem i ze świadomością, że będzie to wykazane w oficjalnym rejestrze? Po drugie, po wyborach 2018 roku doszło do zmiany zarządu województwa, Jerzy Michalak przestał być jego członkiem, a jednak nikt nie podważał zasadności tej umowy oraz płynących z niej korzyści finansowych dla objętych działalnością Supra Brokers podmiotów podlegających władzom województwa dolnośląskiego.
- Jako zarząd firmy działającej od ponad dwudziestu lat na rynku ubezpieczeniowym, firmy która w tym czasie była poddana kilkudziesięciu kontrolom i audytom, które nigdy nie wykazały nawet najmniejszych nieprawidłowości w naszej pracy, czujemy się głęboko dotknięci insynuacjami zawartymi w tekście red. Jacka Harłukowicza i zapewniamy, że całkowicie rozmijają się one z faktami i z rzeczywistością.

Przeczytaj także: „Marcin Foryś prezesem zarządu” i „Prezes Holanowski o zarządzaniu ryzykiem, monitoringu zdarzeń niepożądanych i 20 latach doświadczenia”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe