Wyślij
Udostępnij:
 
 
PZU

PZU szczęśliwe, kupiło przychodnie

Źródło: Puls Biznesu
Autor: Krystian Lurka |Data: 14.03.2019
 
 
PZU Zdrowie podpisało przedwstępną umowę przejęcia części działalności grupy Falck, związanej z prowadzeniem 32 przychodni. Segment ratownictwa medycznego pozostanie w grupie Falck.
- Przejmujemy 32 placówki medyczne Falcka w ramach spółek Falck Centra Medyczne oraz w spółce NZOZ Starówka. Na transakcję będzie musiał się jeszcze zgodzić UOKiK. Wzmacniamy się dzięki temu w podstawowej opiece zdrowotnej, medycynie pracy, w tym w przychodniach przyzakładowych, a także w stomatologii, rehabilitacji oraz diagnostyce obrazowej i laboratoryjnej - powiedziała Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie, w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

PZU Zdrowie w segmencie prywatnej opieki medycznej jest już rynkowym numerem trzy, po Lux Medzie i Medicoverze.

W 2018 roku przychody segmentu zdrowie, na które składają się wyniki ze sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych i abonamentów oraz z sieci placówek medycznych, sięgnęły 575 mln zł i były o 26 proc. wyższe niż przed rokiem. Przychody Lux Medu, przekraczają 1,5 mld zł, a Medicover miał w ubiegłym roku 1,15 mld zł przychodów z usług medycznych i 136 mln zł — z diagnostycznych.

Przeczytaj także: "Szkolenia "Bezpieczny Poród" dla członków TUW PZUW".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i LinkedInie: www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe