Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Pacjenci z chorobą nowotworową uprawnieni do wcześniejszego szczepienia

Źródło: Dziennik Ustaw
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 23.01.2021
 
 
Opublikowano nowe przepisy zmieniające rozporządzenie dotyczące ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wymieniono w nich przewlekłe choroby uprawniające do wcześniejszego szczepienia – między innymi chorych onkologicznie.
Rozporządzenie dookreśla, kto może skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19 w pierwszym etapie. To między innymi „osoby urodzone po 1961 r. ze stanami zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, czyli dializowane, pacjenci z chorobą nowotworową w trakcie leczenia do roku, licząc od dnia ostatniej hospitalizacji do dnia podania pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, chorzy w trakcie przewlekłej wentylacji mechanicznej lub po przeszczepieniu komórek, tkanek i narządów”.

Co poza tym?

„Menedżer Zdrowia” udostępnia nowe przepisy.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Rozporządzenie Rady Ministrów z 22 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Przeczytaj także: „Liczba zaszczepionych na mapie”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe