Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wielkopolskie Centrum Onkologii

Zmiany w patomorfologii ►

Autor: Monika Stelmach |Data: 29.09.2020
 
 
– Trwają prace nad wprowadzeniem akredytacji zakładów patomorfologicznych oraz nowymi zasadami finansowania. Od lat postulowaliśmy o usystematyzowanie patomorfologii ukierunkowane na jakości – mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Marszałek, prezes Polskiego Towarzystwa Patologów.
W sierpniu 2020 r. wyszły standardy i wytyczne dotyczące przeprowadzania badań patomorfologicznych. Ustalane są zasady i warunki akredytacji jednostek, które wykonują te procedury, ale także odrębne finansowanie tych procedur.

– Mając na względzie dobro pacjenta i możliwość zaproponowania mu jak najszybciej pełnego leczenia, środowisko patologów postuluje wdrożenie systemu, który wymuszałby prowadzenie właściwej diagnostyki, co jest podstawą leczenia onkologicznego. Wiele już udało nam się zrobić, opracowaliśmy wytyczne, ale najważniejsze zmiany jeszcze przed nami – mówi prof. Andrzej Marszałek, konsultant krajowy w dziedzinie patomorfologii, prezes Polskiego Towarzystwa Patologów.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe