Archiwum

Pensje w górę

Udostępnij:
– Przygotowane przez rząd PiS przepisy o stałym wzroście minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia przynoszą wymierne korzyści – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski, dodając, że zlecił już Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opracowanie nowej wyceny świadczeń uwzględniającej podwyżki pensji w podmiotach medycznych od 1 lipca 2023 r.
Od 1 lipca płace w ochronie zdrowia ponownie się zwiększą.

Indeksacja wynagrodzeń ma związek z przekazaniem przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego informacji o średnim wynagrodzeniu w gospodarce narodowej w 2022 roku.

Poinformował o tym na Twitterze szef resortu, udostępniając też tabelkę, w której podane są konkretne kwoty.– Gwarantowane kwoty najniższych wynagrodzeń zasadniczych pracowników medycznych i niemedycznych działalności podstawowej w podmiotach leczniczych wzrosną od 1 lipca 2023 r. średnio o ponad 713 zł. Od podwyższonych wynagrodzeń zasadniczych obliczane będą dodatki, na przykład stażowy i za pracę w nocy – napisał minister Niedzielski.

– Wynagrodzenie zasadnicze lekarza ze specjalizacją wzrośnie o mniej więcej 991 zł, lekarza bez specjalizacji – o 813 zł, zaś stażysty o 649 zł. Pielęgniarka i położna z tytułem magistra oraz fizjoterapeuta, farmaceuta, diagnosta z wymaganą specjalizacją i psycholog kliniczny mogą liczyć na ponad 881 zł więcej, opiekun medyczny na 587 zł, a sanitariusz i salowa – na 444 zł – wyliczył.

Przeczytaj także: „Była salowa, jest sprzątaczka – w Sejmie ponownie o podwyżkach”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.