Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agata Grzybowska/Agencja Gazeta

Pinkas o sprzęcie medycznym potrzebnym w czasie epidemii

Źródło: Do Rzeczy
Autor: Krystian Lurka |Data: 26.02.2020
 
 
Według części lekarzy nie jesteśmy gotowi na koronawirusa. Medycy twierdzą, że w niektórych szpitalach nie ma niezbędnego podczas epidemii sprzętu medycznego. Sprawę komentuje główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.
- Jeżeli jakiś lekarz mówi, że dany szpital jest nieprzygotowany, to… niech go zmieni. Dlaczego? Bo to świadczy o tym, że placówka może być źle zarządzana lub nie mieć odpowiedniego dyrektora. Ktoś, kto kieruje szpitalem, ma obowiązek robić to w taki sposób, aby podmiot był bezpieczny dla pacjentów – mówi główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Ekspert sugeruje, że jeśli jakikolwiek dyrektor nie ma sprzętu potrzebnego do ratowania ludzi, to niech skontaktuje się z Agencją Rezerw Materiałowych. Niezbędny sprzęt zostanie mu dostarczony. - W ARM jest wszystko, co potrzebne - przyznaje.

- Niebawem dojdzie do spotkania z większością dyrektorów polskich szpitali – zapowiada Pinkas w rozmowie z „Do Rzeczy”.

Internetowa mapa zasięgu koronawirusa
Udostępniamy link do interaktywnej mapy, na której zaznaczane są dane dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV. Informacje dostarczają, między innymi, WHO i amerykańska CDC (Centers for Disease Control and Prevention).

Na mapie podawana jest także liczba ofiar śmiertelnych.

Mapa dostępna jest na stronie: gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard.

Przeczytaj także: „Co wiemy o wirusie z Wuhan? Eksperci wyjaśnili podczas debaty redakcyjnej Kuriera Medycznego” i „Sprawdzą, jak jesteśmy chronieni przed zagrożeniem epidemiologicznym”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe