Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Pion(k)izacja płatnika

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 22.07.2020
 
 
Prawo i Sprawiedliwość chce pionizacji i ograniczenia autonomii oddziałów terenowych Narodowego Funduszu Zdrowia.
21 lipca sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrywała projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu. – Niespodziewanie wiceprzewodniczący komisji Bolesław Piecha z PiS zaproponował do niego pakiet poprawek zmieniający sposób funkcjonowania NFZ. Zaznaczył, że mają one poparcie jego klubu – informuje „Dziennik Gazeta Prawna” i cytuje posła: – Zmiany mają na celu pionizację struktury funduszu przez ujednolicenie sposobu finansowania, zapisanie, że dyrektorzy oddziałów realizują swoje zadania na mocy upoważnienia od prezesa, nie są autonomiczni.

– Funkcję pracodawcy w oddziałach sprawował będzie nie dyrektor, ale prezes. Wiąże się to z ujednoliceniem tabeli płac. Poza tym osoby na stanowiskach kierowniczych mają być weryfikowane pod kątem współpracy w przeszłości ze służbą bezpieczeństwa – opisuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

– Na stole NFZ jest ponad 100 mld zł i w związku z tym pewne obostrzenia, dotyczące nie tylko kompetencji, powinny być dopełnione – wyjaśnia poseł Piecha.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe