Wyślij
Udostępnij:
 
 
Piotr Pobrotyn z tytułem "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne"
Źródło: AK/KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 11.12.2018
 
 
Kapituła konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny" wybrała laureatów osiemnastej edycji przedsięwzięcia. Wśród nich jest Piotr Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Wygrał w kategorii "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne". Za co otrzymał wyróżnienie?
Dyrektor Pobrotyn od 12 lat kieruje Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, który jest jednym z największych szpitali publicznych w Polsce. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, posiada specjalizację ginekologiczno – położniczą, zdrowia publicznego oraz ekonomiczne wykształcenie menedżerskie. Należy do grona doradców Narodowej Rad Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP. Jest częstym uczestnikiem Sejmowych Komisji Zdrowia. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali Klinicznych, zarządu Polskiej Unii Szpitali Klinicznych, Konsorcjum Szpitali Wrocławskich i Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Za co został wyróżniony? Między innymi za utrzymanie płynności finansowej szpitala. Dzięki dyrektorowi szpital od 2007 ma dodatni wynik finansowy. Modernizował swoją placówkę, stworzył największy w swoim regionie centralny blok operacyjny z 20 salami zabiegowymi, wyposażonymi w śródoperacyjny rezonans magnetyczny euronawigację oraz w salę hybrydową. Wdrożył jedyny na Dolnym Śląsku i wciąż unikatowy w skali kraju systemu wydawania leków UNIT DOSE.

Wyróżnieni w kategorii "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne" to
- Jacek Witold Białobłocki, dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ w Mławie,
- Renata Jażdż-Zaleska, prezes zarządu Specjalistycznego Centrum Medyczne im. św. Jana Pawła II w Polanicy-Zdrój,
- Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci,
- Małgorzata Zaława-Dąbrowska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz.

Nagrody "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas okolicznościowej gali, 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przeczytaj także: "Statuetki konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" trafią do...".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe