Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta

Po prostu pękły serca

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 25.03.2021
 
 
– Niektórym z nas po prostu pękły serca – mówi Anna Rulkiewicz, prezes grupy LUX MED, komentując wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że „prywatna służba zdrowia nie ratuje zdrowia i życia pacjentów z COVID-19”.
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej 25 marca, w trakcie której ogłoszono nowe obostrzenia związane z COVID-19, ocenił „wkład sektora prywatnego w walkę z pandemią”.

– Czy służba prywatna ratuje, czy ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19, czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale są otwarte i zamieniane na placówki dla pacjentów z COVID-19? Otóż nie – stwierdził premier.

To oburzyło przedstawicielkę sektora prywatnego – zareagowała na Twitterze.Rozmawiała też o sprawie z „Money.pl”.

– Nasz personel medyczny i personel niemedyczny każdego dnia walczy o życie Polaków – leczymy, dbamy, troszczymy się, karmimy, przewijamy. Mam obawy, że po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego niektórym z nas po prostu pękły serca – przyznała prezes Rulkiewicz w rozmowie z „Money.pl”.

– Nie rozumiemy słów, które premier wypowiedział. Sektor prywatny jest, był i będzie dawał z siebie wszystko, by epidemia w Polsce nie przyniosła większej liczby rodzinnych dramatów i śmierci – dodała.

Przeczytaj także: „Polska jest w najtrudniejszym momencie od początku pandemii” i „Sektor prywatny zapewni ponad tysiąc łóżek covidowych”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe