Wyślij
Udostępnij:
 
 
Polecą do Afryki, czyli Młodzi Menedżerowie Medycyny nauczą Kenijczyków
 
Działy: Aktualności
„Menedżer Zdrowia” patronuje projektowi „Kenya Hospital Management”. To międzynarodowa inicjatywa Młodych Menadżerów Medycyny działających przy Polskiej Federacji Szpitali. Jej celem jest współpraca ze szpitalami w Kenii. Do Afryki na przełomie sierpnia i września polecą cztery osoby. Odwiedzą Isiolo Matercare International, Consolata Kyeni Hospital, Muthale Mission Hospital i Wamba Catholic Hospital.
- Powołaliśmy interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą doświadczeni lekarze, menedżerowie i prawnik. Grupa z przedstawicielem Polskiej Federacji Szpitali, czyli Ligią Koronowską, dyrektor zarządzająca organizacji, uda się do Kenii na miesiąc. Korzystając z polskich i europejskich doświadczeń w zakresie nowych technologii w medycynie, postaramy się zwrócić uwagę tamtejszym pracownikom, jak ważne w funkcjonowaniu szpitala są nowe technologie, w szczególności telemedycyna i informatyzacja. Przekażemy również wiedzę z zakresu zarządzania i aspektów formalno-prawnych funkcjonowania placówki – mówi Aneta Sieradzka, koordynatorka projektu i członek zespołu Młodzi Menedżerowie Medycyny Polskiej Federacji Szpitali.

Zespół dokona audytu w czterech afrykańskich szpitalach. Odwiedzi Isiolo Matercare International, Consolata Kyeni Hospital, Muthale Mission Hospital i Wamba Catholic Hospital. Audyty będą dotyczyć takich aspektów jak proces leczenia, dostęp do świadczeń medycznych, dostęp do środków farmakologicznych, zarządzanie zasobami ludzkimi czy określenia stopnia inwestowania w afrykański biznes medyczny.

Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie jesienią Polsko-Afrykańskiego Szczytu Ochrony Zdrowia w Warszawie, w którym udział wezmę goście z Afryki, Europy i Polski.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe