Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pomoc dzieciom będzie lepiej wyceniana? Jest taki plan

Źródło: KL, Narodowy Fundusz Zdrowia, Puls Biznesu
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.06.2016
 
 
Zapowiada się dobry czas dla polskiej pediatrii. Narodowy Fundusz Zdrowia chce wzrostu wyceny wybranych świadczeń dla dzieci oraz zmiany zasad rozliczania leczenia w centrach urazowych najmłodszych. Projekt zarządzenia trafił do konsultacji.
Projekt zarządzenia prezesa NFZ ma zmienić zarządzenie z grudnia 2013 roku w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w leczeniu szpitalnym.

- Celem zmiany jest premiowanie tych placówek wysokospecjalistycznych, które udzielają świadczeń dla najmłodszych pacjentów na najwyższym poziomie - czytamy na stronie "Pulsu Biznesu".

Projekt ma wprowadzić poprawki przy rozliczaniu wybranych zakresów świadczeń dla dzieci realizowanych w szpitalach klinicznych i instytutach. Chodzi o świadczenia udzielane dzieciom w zakresie: chirurgii, neurochirurgii, kardiochirurgii, urologii, otorynolaryngologii, a także onkologii i hematologii dziecięcej.

W dokumencie przewidziano również zmiany dotyczące zasad finansowania i rozliczania świadczeń związanych z leczeniem ciężkich, mnogich lub wielonarządowych obrażeń ciała realizowanych w centrach urazowych. Mowa chodzi o kryteriach kwalifikujących do rozliczania pacjentów z urazami wielonarządowymi, a także możliwość rozliczania świadczeń przez centra urazowe dla dzieci produktami obecnie dedykowanymi wyłącznie centrom urazowym dla dorosłych.

Opinie do projektu zarządzenia będą zbierane do 24 czerwca.

Przeczytaj także tekst pod tytułem: "Wycenili świadczenia w opiece paliatywnej, pielęgnacji i psychiatrii"
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe