Wyślij
Udostępnij:
 
 
Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego

Potrzebna jest koordynacja ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 25.10.2020
 
 
– Na nasz oddział zakaźny przywożeni są chorzy z Małopolski i Opolszczyzny – z zaskoczenia. Tak nie powinno być, musimy o konieczności ich leczenia być informowani wcześniej. Musi być centralny ośrodek w każdym województwie i koordynator mający wiedzę o wszystkich wolnych miejscach w kraju, w których możliwa jest tlenoterapia – mówi Władysław Perchaluk, prezes ZSPWŚ i dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.
Dyrektor Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia” – poza problemem z koordynacją – komentuje też to, że w części szpitali powiatowych leczeni są wyłącznie pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2.

– Podjęto to wyzwanie, ale to dla nas duży kłopot. Większość placówek zrzeszonych w ZSPWŚ znajduje się w budynkach z XIX lub początku XX wieku, których ze względu na warunki techniczne nie można z dnia na dzień dostosować do leczenia do pacjentów z COVID-19. Bywa, że trudne jest oddzielenie pacjentów covidowych od innych chorych. To wymaga czasu – podkreśla Władysław Perchaluk.Przeczytaj także: „PFSz proponuje zmiany w szpitalach”, „Działania rządu spóźnione o co najmniej kilka tygodni” i „Leczenie COVID-19 w szpitalach powiatowych to zadanie karkołomne”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe