Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Powinniśmy premiować osoby, które się zaszczepiły

Źródło: Niezależna
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 28.10.2021
 
 
– Dzięki szczepionkom ratujemy zdrowie i życie – swoje i innych. Jeśli taka argumentacja do niektórych nie przemawia, to być może trzeba spróbować innych metod – stwierdza wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiada na pytanie „Niezależnej” o to, czy jego resort zastanawia się nad ograniczeniami koronawirusowymi – z których na przykład wynikałoby, że wejście na imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne warunkowane byłoby posiadaniem dokumentu o szczepieniu.

– Moim zdaniem powinno być jakieś premiowanie osób, które się zaszczepiły. Zresztą zauważmy, że to już dziś się odbywa – osoby zaszczepione nie są na przykład wliczane w limity osób, między innymi w restauracjach i na różnych zgromadzeniach – przyznaje wiceminister, podkreślając, że „musimy zachęcać do przyjmowania szczepionki”. – Dzięki niej ratujemy swoje i innych zdrowie i życie. Jeśli taka argumentacja do niektórych nie przemawia, to być może trzeba spróbować innych metod. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że nie chodzi tutaj o nakazywanie czegoś komuś. Walka toczy się o tysiące, miliony ludzi – o ich zdrowie i życie – zaznacza Waldemar Kraska.

Przeczytaj także: „Ile dawek szczepionek podano w Polsce”, „Przeciwnik obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19” i „Dozwolone jest pewne różnicowanie obywateli”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.