Wyślij
Udostępnij:
 
 
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Prof. Andrzej Tykarski o bardzo dobrym poziomie wyszczepienia na UMP

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.01.2022
 
 
Z danych dotyczących poziomu wyszczepienia w uczelniach wynika, że w grupie doktorantów najlepszy wynik uzyskał Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który jest na podium także w grupie studentów. Skomentował to prof. Andrzej Tykarski, rektor UMP.
Studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego są wśród trzech najlepiej wyszczepionych populacji wszystkich uczelni w Polsce – 95,3 proc. z tej grupy to osoby w pełni zaszczepione. W tej uczelni osiągnięto też najlepszy wynik w Polsce w przypadku doktorantów – 97,3 proc., a odsetek pełnego zaszczepienia wśród pracowników wyniósł 94,7 proc.

Co na to prof. Tykarski?

– Nasi studenci oraz doktoranci odpowiedzialnie podeszli do szczepień i za to im dziękuję. To niewątpliwy wyraz zaufania do nauki oraz troski o pacjentów, którzy powierzeni są naszej opiece. Gdy tylko szczepienia stały się dostępne w Polsce, zorganizowaliśmy punkty podawania szczepionek oraz elektroniczny system zapisów – skomentował wyniki prof. Andrzej Tykarski, rektor UMP, w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie uczelni. Dodał, że „wysoki odsetek zaszczepionych osób umożliwia nam hybrydowe nauczanie”. – Ćwiczenia realizujemy stacjonarnie, wiedząc, jak ważne są umiejętności praktyczne przyszłych lekarzy czy pielęgniarek – podkreślił.

– Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu aktywnie zachęcał społeczność do szczepień. Wiemy, że szczepienia przeciw COVID-19 to ważny element strategii w walce z pandemią. Choć nie dają 100 proc. gwarancji przed zachorowaniem, to istotnie zmniejszają ryzyko ciężkiego przejścia COVID-19 oraz długotrwałych skutków ubocznych. Dlatego też nadal apelujemy do wszystkich niezdecydowanych – wzorem naszej uczelni – szczepmy się – apeluje prof. Tykarski.

Przeczytaj także: „W której uczelni zaszczepiło się najwięcej osób?”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.