Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Krystyna Zawilska nie żyje

Źródło: Hemostaza.edu.pl/
Autor: Marta Koblańska |Data: 25.08.2019
 
 
Prof. Krystyna Zawilska zmarła wieczorem 23 sierpnia 2019 roku. Była specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych, hematologii i angiologii, która umiejętności medyczne doskonaliła pracując w renomowanych ośrodkach zagranicznych m.in. w l’Institut de Recherches sur les Maladies du Sang w Paryżu i King’s College University of London.
Prof. Zawilska pracowała w Klinice Hematologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i przez wiele lat pełniła funkcję ordynatora oddziału hematologii i chorób wewnętrznych.

Zainteresowania naukowe profesor dotyczyły głównie zaburzeń hemostazy. W ostatnich latach pełniła rolę redaktora naczelnego portalu "Hemostaza.edu.pl". Profesor Zawilska uważała, że wiedza na temat hemostazy może uratować życie, ponieważ przypadki krwotoków czy zakrzepicy często przebiegają z zagrożeniem życia. Wraz z koleżankami i kolegami z Grupy ds. Hemostazy poświęcała swój czas szerzeniu wiedzy z zakresu koagulologii prowadząc cykl warsztatów "Zaburzenia hemostazy – od krwawień do zakrzepicy żylnej" przeznaczonych dla lekarzy różnych specjalności.

Żegnamy zarówno wybitną specjalistkę, ale także osobę niezwykle troskliwą, która w swojej pracy walczyła o dobro każdego z pacjentów. W tych smutnych okolicznościach pragniemy przypomnieć Państwu artykuł "Hematologia i sztuka", w którym profesor Zawilska dzieliła się swoimi wspomnieniami na temat profesora Jeana Bernarda i jego pacjentki Marii Jaremy.

Prof. Krystyna Zawilska współpracowała również z Termedią udzielając wywiadów i szerząc wiedzę na temat skaz krwotocznych.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe