Patryk Rydzyk

Prof. Mitkowski podsumował swoją kadencję jako prezesa PTK ►

Udostępnij:
Dwa lata temu prof. Przemysław Mitkowski objął funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jak ocenia kadencję kończąca się 30 września – jakie były najważniejsze zmiany w polskiej kardiologii, co mu się udało, a co można było zrobić lepiej? Na te pytania odpowiedział podczas XXVII Międzynarodowego Kongresu PTK.
„Menedżer Zdrowia” poprosił eksperta o podsumowanie jego pracy jako prezesa PTK.

– Zawsze można powiedzieć, że coś by się dało zrobić lepiej, ale wydaje się, że mogę być zadowolony z tej kadencji – zaczął prof. Mitkowski.

Co uznał za swój sukces?

Mówił między innymi o wprowadzeniu telemonitoringu urządzeń wszczepialnych, leczeniu przy użyciu stymulatorów bezelektrodowych, terapii niedomykalności zastawki trójdzielnej metodą „brzeg do brzegu”, zastosowaniu wszczepialnych rejestratorów arytmii, a także o stosowaniu wspomagania lewej komory jako terapii docelowej, a nie pomostowej, jak to było wcześniej, modyfikacji kryteriów włączenia do programu lekowego B101 (leczenie inhibitorami PCSK-9 lub inklisiranem pacjentów z zaburzeniami lipidowymi) oraz refundacji flozyn dla chorych z niewydolnością serca.

Wypowiedź eksperta do obejrzenia poniżej. 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.