Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Prokuratorskie postępowanie w sprawie Niedzielskiego

Udostępnij:

Prokuratura wszczęła postępowanie dotyczące byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – chodzi o ujawnienie danych jednego z lekarzy.

Prokuratura na decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie przetworzenia danych osobowych, do jakiego doszło 4 sierpnia 2023 r., potrzebowała ponad czterech miesięcy.

Informacja o wszczęciu postępowania trafiła już do Naczelnej Izby Lekarskiej, której przedstawiciele złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ówczesnego ministra zdrowia – nie pada tam imię i nazwisko Adama Niedzielskiego, ale wiadomo, że chodzi o wpis na Twitterze, jaki zamieścił na swoim koncie były już minister zdrowia, ujawniając, że lekarz Piotr Pisula wystawił dla siebie receptę na leki z grupy, która była objęta dodatkowymi obostrzeniami. Te regulacje, jak mówili lekarze – w tym występujący dzień wcześniej w „Faktach” TVN były przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL – utrudniały lub wręcz uniemożliwiały wystawianie recept pacjentom.

Postępowanie w sprawie to wstępny etap – w jego trakcie śledczy ustalą nie tylko, czy doszło do przestępstwa, ale także komu ewentualnie należy postawić w tej sprawie zarzuty.

Przeczytaj także: „Izabela Leszczyna nie chce płacić za byłego ministra”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.