Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rada do spraw Taryfikacji akceptuje Breast Cancer Units

Źródło: AOTMiT
Autor: Marta Koblańska |Data: 22.08.2019
 
 
Rada ds. Taryfikacji, której posiedzenie odbyło się 20 sierpnia, przyjrzała się taryfikacji świadczeń m.in. z zakresu kwalifikacji do przeszczepienia nerki, leczenia raka piersi oraz hospitalizacji przy chemio- i radioterapii. Rada zaakceptowała rozwiązania w zakresie Breast Cancer Units.
Jak informuje AOTMiT, rada zapoznała się z założeniami taryfikowanych świadczeń z zakresu kwalifikacji do przeszczepienia nerki. W wyniku dyskusji Rada zaaprobowała przyjęte rozwiązania i zarekomendowała kontynuowanie prac, sugerując zebranie danych finansowo księgowych z oddziałów zajmujących się wyłącznie transplantacją nerek, pomijając inne oddziały np. pediatryczne.

Rada zapoznała się z założeniami dla taryfikowanych świadczeń w zakresie kosztu pobytu przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego przy pacjencie małoletnim lub posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, a także z założeniami dla taryfikowanych świadczeń obejmujących kompleksowe leczenie raka piersi (Breast Cancer Unit), aprobując przyjęte rozwiązania i zarekomendowała kontynuowanie prac.

Rada zapoznała się z zebranymi danymi w zakresie taryfikowanych świadczeń gwarantowanych obejmujących świadczenia hospitalizacji do chemioterapii i radioterapii. W wyniku dyskusji uznała, że przez przygotowaniem raportu w sprawie taryfy świadczeń należy dodatkowo dokonać obliczeń kosztów funkcjonowania jednostki optymalnej. Rada rekomenduje również wycenę kompleksowych świadczeń w radioterapii tzn. wycenę pobytu w powiązaniu z wyceną naświetlań.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe